ХИМНА ОШ „ ЈОВАН ЦВИЈИЋ“

Објављено субота, 17 јануар 2015

Химну ОШ „ Јован Цвијић“ написао је бивши ученик наше школе Драган Радиновић.Он је сада већ средњошколац, а школске 2008 ⁄ 2009. г. био је ученик 7. разреда и победио је на литерарном конкурсу поводом Дана школе. На текст његове песме, следеће школске године, ученици су са наставницама музичке културе компоновали химну наше школе. Поред Драгана Радиновића у ужи избор за химну школе ушле су и песме следећих ученика: Дуње Влајсављевић, Милице Чупић, Ксеније Радосављевић, Ане Сунтурлић, Јелисавете Ковачић, Маријане Радовановић и Сашке Ковачић.

ХИМНА ЈОВАНУ ЦВИЈИЋУ

О, Србијо, земљо родна!
О, Србијо, земљо великана!
О, Србијо, земљо вољена,
Многе си јунаке и
Мудре главе свету подарила!

Међу њима и једно име славно,
Цвијић Јована, нашег природњака.
Србију си прославио!
Многе си путе прошао,
Многа брда и долине,
И реке наше дивне,
Србију целу, да би онда
Исписао њене тајне и лепоте и
Уцртао сва места и у књиге их ставио.

Ој, Јоване, име славно,
Србија се тобом поноси и
Имену имену твоме се клања!

Многе школе понесоше име твоје!
И ја, с поносом идем у
Школу „ Цвијић Јована “!

Ој, Јоване, име славно,
Србија те воли и прославља!

Драган Радиновић

ДАН ШКОЛЕ

Објављено субота, 17 јануар 2015

Дан школе у ОШ „ Јован Цвијић“ у Костолцу обележен је 12. октобра 2010 у костолачком Дому културе.
На почетку програма изведена је Химна школе, а затим је госте, ученике и раднике школе поздравио директор г. Радивоје Урошевић. Он је најавио да ће се у овој школској години квалитетније радити и свима пожелео пуно успеха, здравља и среће.. Затим је честитао победницима литерарног конкурса и уручио им поклон књиге.
После директорове поздравне речи гости су уживали у богатом програму који су извели ученици наше школе.
Обележавање Дана школе настављено је и у наредним данима. Наиме, победници школског литерарног конкурса су своје радове на слободну тему прочитали 21. октобра у школским просторијама. Ученици су били подељени у две категорије: по разредима ( пети и шести, а седми и осми) и по форми писања ( поетски и прозни радови).
Победници су:

Поезија у 5. и 6. разреду:
1. Ивана Миленковић 5/6
2. Нина Бјелајац 6/1
3. Олга Стојановић 5/5

Проза у 5. и 6. разреду:
1. Ксенија Ераковић 6/1
2. Милица Илић 6/1
3. Милица Јокановић 5/6

Поезија у 7. и 8. разреду:
1. Ања Рајчић 8/1
2. Ксенија Радосављевић 7/3 и Дуња Влајсављевић 7/6